A meghibásodott Phobos-Grunt orosz űrszonda darabjai a Csendes-óceánba zuhantak vasárnap este. Ezt az orosz űrügynökség, a Roszkoszmosz erősítette meg. Korábbi prognózisokban szerepelt az Atlanti-óceán, Közép-Európa (köztük Magyarország is), Spanyolország, Kína (Góbi sivatag).
A Phobos-Grunt feladata eredetileg az volt, hogy Naprendszerünk negyedik bolygójának, a Mars nagyobbik holdjáról, a Phobos-ról hozzon talaj-, illetve kőzetmintákat. A szerkezetet a Kazahsztánban fekvő Bajkonurból (melyet Oroszország bérel) indították el november 9-én. A gondok a fellövés után kezdődtek, amikor az orosz űrügynökség nem tudott kapcsolatot létesíteni a műholddal. A NASA is megpróbált segíteni, de nem sikerült. A műhold ezek után zuhanni kezdett, és végül tisztán láthatóvá vált, hogy hamarosan becsapódik a Földbe. Természetesen, mint ahogy az UARS (használaton kívüli műhold) esetében is, most is megpróbálták megjelölni a lehetséges becsapódási helyszíneket, ez azonban nem könnyű feladat. A légkör "tetejének" egyenetlensége miatt, volt, hogy szerkezet egyre inkább süllyedt, de volt olyan is, amikor felfelé haladt.
A szonda tömege 13 tonna volt, és szakértők szerint körül-belül 200kg maradvány hullhatott vissza a Földre.
Egyes meglátások szerint, sok, használatlan műhold kering bolygón körül, melyek miatt már a Nemzetközi Űrállomásnak is többször kellett pályamódosítást végrehajtania, veszélyesek lehetnek anyabolygónkra, mert manapság egyre több szonda, vagy ,műhold hullik vissza a Földre.